ASSOS KARTAL YUVASI COVİD-19 ÖNLEMLERİ

Sevgili Misafirimiz,
Uzun zamandır hasretle beklediğimiz ve endişe duymayacağınız şekilde sizleri ağırlayacağımız günler yaklaşıyor. Hepimiz gönül rahatlığı içinde ama duyarlı biçimde tatilimizi yapmayı hak ettik.
Biliyoruz ki seyahat ederken ve konaklayacağınız yeri seçerken artık hepimizin farklı çekinceleri ve talepleri söz konusu. Kendimizden de yola çıkarak, sizleri en huzurlu, en rahat ve en sağlıklı şekilde ağırlayabilmek adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz.
Aldığımız ek önlemlerin ayrıntılarından önce, Assos Kartal Yuvası’nı özel kılan ve bu süreçte sizlerin gönül rahatlığıyla keyifli bir tatil yapmanızı sağlayacak özelliklerimizi size anlatmak istedik.

ASSOS KARTAL YUVASI’NDA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ BİR TATİL

⁃ Ücretsiz olarak odanızın balkon veya terasınızda size özel serpme kahvaltı olanağı. Veya restoranımızın müthiş manzarası eşliğinde geniş aralıklarla yerleştirilmiş masalarınızda serpme kahvaltı. Hangisini isterseniz...
⁃ Odanıza ulaşmak için ortak kapalı alan kullanmanız gerekmiyor. Bütün odalarımızın girişi doğrudan açık havadan olup size özeldir.
⁃ Nefes kesen manzaraları ile geniş bahçemiz, bunca zamandır evde kaldığımız günlerdeki temiz hava ve bol güneş özlemenizi gidermeniz için geniş sosyal mesafeye olanak sunarak sizleri bekliyor. İsterseniz 1.5km mesafedeki diğer otelimiz Assos Kayalar Blue Beach’in geniş bahçesinde ağaçlar altında veya plajında D vitamini depolayabilirsiniz.
- Otelimiz genelinde veya odalarımızda herhangi merkezi havalandırma sistemi bulunmamaktadır.
⁃ Dilerseniz sizler için hazırlayacağımız gayet özel yemek düzeni ile bütün lezzetlerimizi kendi teras veya balkonunuzda veya odanızda alabilirsiniz.
⁃ Oda servisi menümüzü bütün menümüzü kapsayacak şekilde düzenledik. Dolayısıyla, konaklamanızı nasıl geçirmek isterseniz isteyin sizleri lezzetlerimizden mahrum bırakmayacağız.

COVİD-19’A KARŞI ÖNLEMLERİMİZ

Bunlara ek olarak, hem sağlığınız hem de keyfiniz için Assos Kartal Yuvası olarak aşağıdaki önlemleri aldık. Eğer aklınıza gelen başka herhangi bir soru veya almamızı talep ettiğiniz bir önlem var ise bize her zaman doğrudan ulaşabilirsiniz. Fikir ve talepleriniz bizler için çok değerli.

Öncelikli olarak, temizlik ve koruyucu giysi olarak otelimizde kullanılan maske, el dezenfektanı, genel alan dezenfektanı ve temizlik malzemelerinin tümü Sağlık Bakanlığı tarafından Biyosidal ürün ruhsatlıdır. Bunun da ötesinde, Dünya Sağlık Örgütü’nün bütün tavsiye ve yönlendirmeleri ışığında önlemlerimizi almaktayız.

1-Sağlık Kontrolleri: Bu zorlu süreçte evlerinde dinlenmede olan(mutlulukla söyleyebiliriz ki Assos Kartal Yuvası olarak bu süreçte kimseyi işten çıkartmadık) ve iş başı yapacak bütün çalışanlarımızın işbaşı yapmadan önce tüm sağlık kontrolleri sürekli yapılmaktadır.
2-Ateş Ölçümü: Tüm misafirlerimizin check-in sırasında, bütün çalışma arkadaşlarımızın işe gelişte, öğle arasında ve iş çıkışlarında günde 3 kez vücut ısıları ölçülerek kayıt altına alınmaktadır.
3-Online Check-In: Havayollarındaki gibi, biz de artık check-in sürecimizi online şekilde gerçekleştireceğiz. Böylece, geldiğinizde çok daha hızlı şekilde odanıza geçebilecek hem de resepsiyona girmeniz gerekmeyecek. Kimlik bilgilerinizi (yoldayken dahi olabilir) WhatsApp ile alıp check-in işleminizi bir merhabaya bırakacağız.
4-Oda anahtarınız siz gelmeden dezenfekte edilecek ve geldiğinizde oda kapınızda sizi bekliyor olacak.
5-Misafirlerimize isterlerse maske, tek kullanımlık ıslak mendil veya eldiven hediye edeceğiz.
6-Ekip arkadaşlarımızın birçoğu tek kullanımlık eldiven ve maskelerini takmış olarak sizlere hizmet verecektir.
7-Restaurantımız ve Sosyal Mesafe: Restoranımızda gerekli sosyal mesafeyi uyguladık. Gönül rahatlığı ile kahvaltınız ve diğer öğünlerin keyfini çıkartabilirsiniz. Her sabah detaylı olarak ve her kullanımdan sonra masa ve sandalyelerimiz dezenfektan ile silinmektedir.
8-İsteyen Misafirlerimize Odalarında Yemek Düzeni: Balkonlu odalarda konaklayan misafirlerimiz için balkonlarını veya teraslı odaların teraslarını, yemeklerini alabilecekleri şekilde düzenleyebilir ve odalarında servis verebiliriz. Böylece endişelerinizi, baş başa romantik ve lezzetli bir yemeğe çevirebiliriz.
9-Otelimizin bütün genel alanlarında sizlerin kullanımı için el dezenfektanları yerleştirildi.
10-Çalışma Arkadaşlarımıza Sağlık Eğitimi: Bütün ekibimize Covid-19 hijyen eğitimi anlaşmalı İş Güvenliği firmamız tarafından online olarak verilmiş olup, düzenli olarak hatırlatma eğitimleri düzenlenmekte, hem kamera hem de yönetim ekibimiz tarafından doğrudan olarak uyum sağlamaları kontrol edilmektedir. Sadece bu konuda görevli bir arkadaşımız sürekli kontrolde olacaktır.
11- Mutfak ekibimiz otele giriş esnasında önce kendilerini dezenfekte ederler, sonra tek kullanımlık yeni önlük, maske, eldiven ile yüz siperliği takar ve o şekilde hizmet sunarlar.
12-Mutfağımızda servis ve hazırlık süreci boyunca covid-19 virüsünü yok ettiği kanıtlanmış ozon cihazı çalışır.
13-Servis ekibimiz de yine eldiven, maske ve şeffaf siperlik ile hizmet vererek tüm siparişlerinizi, herhangi bir temas olmadan size ulaştırırlar.

TEMİZLİK PROSEDÜRÜMÜZ

Yıllardır bizimle olan tecrübeli ve güvenilir temizlik ekibimiz, maske ile çalışır ve her oda için ayrı tek kullanımlık eldiven ve temizlik bezi kullanırlar.
Odalarımız hijyende dünya lideri bir ABD firması olan Ecolab Türkiye firmasının TSE, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı Ecolab marka temizlik ve dezenfektan ürünleri ile ve ULV cihaz yardımıyla temizlenir.
Check-out sonrası öncelikle bütün odalarımız havalandırılır, ardından etkinliği bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış ozon jeneratörü ve ozon dezenfeksiyon cihazı ile her türlü bakteri ve Covid-19 virüsüne karşı 30 dakika süre ile dezenfekte edilir. Sonra, en son teknoloji olan Nano Gümüş İyon Teknoloji ürünü dezenfektan kullanılarak, odanız soğuk sisleme yoluyla mikroorganizmaların tamamından arındırılır. İsterseniz, bu konuda bilgilendirileceksiniz.
Bu işlemler biraz zaman gerektirdiğinden pandemi süresince check-out 11.00, check-in 15.00’de yapılacaktır. Tabii ki odada olmamak koşuluyla otelimizin genel alanlarını bu saatler dışında da kullanabilirsiniz.
Ara temizlik sırasında, ozon jeneratörü 20 dakika süre ile çalıştırılıp oluşabilecek bakterilerden odanız arındırılır.
Yüksek temas yüzeyleri(masa yüzeyleri, aydınlatma düğmeleri, kumandalar, su ısıtıcılar gibi)detaylı olarak temizlenir ve ayrıca dezenfekte edilir.
Nevresim ve çarşaflar otelimizin kendi makinalarında çok yüksek derecede yıkanır ve kurutulur.
Bütün bu önlemlerimize ek olarak da sürekli olarak her türlü yeni gelişmeyi, resmi açıklamayı takip ederek gerekli düzenlemeleri almaya devam ediyor olacağız.
Assos’ta sağlıklı, hijyenik bir otelde tatilinizin keyfini çıkarmanız için sizi Kartal Yuvası’na bekliyoruz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

ASSOS KARTAL YUVASI